ZWICKROELL MALZEME TEST SİSTEMLERİ

ZWICKROELL MALZEME TEST SİSTEMLERİ
H6-E100

Web:

Telefon / Phone: 90 212 871 30 10
Faks / Fax: 90 212 871 30 20
Adres / Address: CUMHURİYET MAH.GÜRPINAR YOLU CAD. NO:5/A KAYA MILLENIUM İŞ MERKEZİ KAT:8 D:145 BEYKENT/BÜYÜKÇEKMECE TÜRKİYE
Stand No: H6-E100
Product Categories:
ZwickRoell Malzeme Test Sistemleri was restructured as a partnership company between Kutlu Mümessillik Ltd, which takes your part for your all needs about materials testing since 1994 and German world leader family owned and managed company ZwickRoell GmbH & Co.KG. ZwickRoell, which established in Turkey the most comprehensive laboratory in its field, provides a great support to the sectorial improvement with its regularly long table meetings, seminars about standards, test methods and systems and trainings.
ZwickRoell Malzeme Test Sistemleri, 1994 yılından bu yana malzeme testleri ihtiyaçlarınız için yanınızda olan Kutlu Mümessillik Ltd. ve Alman ZwickRoell GmbH & Co.KG Şirketler Grubu’nun ortaklığı ile yeniden yapılanmıştır.Türkiye’deki alanında en kapsamlı cihaz olanağına sahip Uygulama Laboratuvarı kuran ZwickRoell, düzenli olarak gerçekleştirdiği Uzun Masa Toplantıları, test yöntemleri ve çözümlerine ilişkin eğitimlerle sektörel gelişmeye de katkı sağlamaktadır.