LIANCO TECHNOLOGIES LTD

LIANCO TECHNOLOGIES LTD
H5-A110

Web:

Telefon / Phone: 90 212 924 11 50
Faks / Fax:
Adres / Address: 10-11 Austin Friars, London EC2N 2HG, UK UNITED KINGDOM
Stand No: H5-A110
Product Categories:
ANK|1- 9.4. 1- 9.4. Taşlama makineleri ve aksesuarları | Grinding machines and accessories

ANK|1- 16.1.3. 1- 16.1.3. Taşlama, Çapak alma | Grinding Fettling

Lianco Technologies Ltd. is made up of a group of foundry professionals with many years of experience in the supply of automatic solutions for the finishing of cast iron, steel and light alloy castings.
The solutions offered by Lianco are designed in Europe and assembled in China at the factory of Yuyang Industrial Intelligence Co company based in Dalian, an industrial district chosen by several international machine tool manufacturers thanks to the presence of high technical know-how and first level supply chain. The key components of all automatic grinding solutions designed by Lianco are acquired from worldwide known OEMs allowing the complete compatibility with the highest international standards. Lianco does not simply propose itself as a supplier of grinding solutions, but as a partner for the optimization of the entire castings finishing, still today strongly linked to the manual grinding process.
For more information please visit the website: www.liancotechnologies.com
Lianco Technologies Ltd., dökme demir, çelik ve hafif alaşımlı dökümlerin bitirme işlemleri için otomatik çözümler konusunda uzun bir deneyime sahip bir grup döküm profesyonelinden oluşmaktadır.
Lianco tarafından sunulan çözümler Avrupa’da tasarlanmış ve yüksek teknik bilgi birikimi ve birinci kalite tedarik sayesinde birçok uluslararası takım tezgahı üreticisi tarafından seçilen bir sanayi bölgesi olan Dalian merkezli Yuyang Industrial Intelligence Co tarafından Çin’de monte edilmiştir. Lianco tarafından tasarlanan tüm otomatik taşlama çözümlerinin temel bileşenleri, en yüksek uluslararası standartlarla tam uyumluluk sağlayan, dünya çapında bilinen markalardan temin edilmektedir. Lianco kendini sadece bir taşlama çözümleri tedarikçisi olarak değil, bugün hala manuel taşlama işlemine güçlü bir şekilde bağlı olan tüm dökümlerin bitirme proseslerinin optimizasyonu için bir ortak olarak öneriyor.
Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret edin: www.liancotechnologies.com