KRAMPEHAREX GMBH & CO.

KRAMPEHAREX GMBH & CO.
H2-B110

Web:

Telefon / Phone: 49 2381 977 977
Faks / Fax: 49 2381 977 955
Adres / Address: PFERDEKAMP 6-8 D-59075 HAMM GERMANY
Stand No: H2-B110
Product Categories:
ANK|1- 9.3. 1- 9.3. Aşındırıcılar (Bilye, Tel Kesme, Mineral vs) | Grinding media (Steel shots, cut wire, glass, minerals)

The KrampeHarex headquarter is located in Westphalian Hamm, Germany. Founded in1982 by Willi Krampe, the family-owned company has been selling products in two areas ever since ? abrasive media and fibres.
KrampeHarex products have a wide range of grain size options; they are long-lasting products preferred for cleaning, deburring, surface preparation and other sandblasting processes.
KrampeHarex?s cutting-wire products produced using high-quality raw materials are first class materials for their blasting processes with their homogeneous shapes, thanks to this feature, they provide excellent surface profile and sandblasting effect in the materials applied.
Merkezi Almanya Westphalian Hamm?da olup 1982 Willi Krampe tarafından aile şirketi olarak KrampeHarex yüzey işlem alanında kullanılan kesme-tel ve lif üreten lider bir üreticidir.
KrampeHarex, kesme-tel ürünleri geniş tane boyu aralıkları seçeneğiyle; temizleme, çapak alma, yüzey hazırlama ve diğer kumlama prosesleri için tercih edilen uzun ömürlü ürünlerdir.
Yüksek kalitede hammadde kullanılarak üretilen kesme-tel ürünlerimiz homojen şekilleri ile kumlama prosesleri için 1nci sınıf bir malzeme olup, bu özelliği sayesinde uygulama yapılan malzemelerde mükemmel yüzey profili ve kumlama efekti sağlarlar.