IDRA

IDRA
H2-C130

Web:

Telefon / Phone: 39 030 2011213
Faks / Fax: 39 0302002345
Adres / Address: VIA DEI METALLI, 2 25039 TRAVAGLIATO, BRESCIA ITALY
Stand No: H2-C130
Product Categories:
ANK|1- 7. 1- 7. Döküm makineleri, ekipmanları | Casting Machines & Equipment
ANK|1- 8.2. 1- 8.2. Basınçlı döküm makineleri, (gravite, alçak basınç, yüksek basınç) | Die casting machines (High Pressure, Low Pressure, Gravity)

ANK|1- 8.3. 1- 8.3. Basınçlı döküm tesisleri için donanım, yedekler | Spares, peripherals for Die casting machines

IDRA offers die casting turnkey solutions from a single source: as one of the leading die casting machine manufacturers, we stand for seminal development and production of high performing machines and their automation. With innovative technologies, modern production facilities and sustainable service & support, we enable our customers to be competitive and successful.
Since 1946 IDRA has designed, produced, installed, customized and helped maintaining over 13.000 machines, two thirds of which are still working and efficiently producing parts used for the most varied applications. Besides, IDRA has always helped its customers reach their goals wotking with them to create specific instruments for each plant.
IDRA Group is an active and dynamic partner working every day to meet constantly changing demands, so that innovation and technology may become a real competitive advantage approved and appreciated by our customers.
IDRA – basınçlı döküm makine üreticilerinin önde gelen şirketlerden biri olarak tek bir kaynaktan hemen kullanıma hazır anahtar teslim basınçlı döküm çözümleri sunmaktadır . Yenilikçi gelişmeleri yakından takip ederek daima yüksek performanslı makineler üretmeyi hedeflemekteyiz . Yenilikçi teknolojilerimiz, modern üretim olanaklarımız ve sağladığımız sürdürülebilir servis ve destek hizmetimiz ile birlikte, müşterilerimizin rekabetçi ve başarılı olmalarını sağlamaktayız
1946?dan bu yana IDRA olarak gerek standart gerekse müşteri isteklerine uygun özelleştirmeler ile birlikte dizayn edip kurulumunu yapmış olduğumuz 13000 den fazla makinenin üçte ikisi çeşitli uygulamalarda halen çalışmakta ve verimli bir şekilde parça üretmektedirler. Bunun yanı sıra, IDRA her zaman talep edilen bir marka olarak özel spesifik parçaların üretiminde müşterilerinin yanında olmaktadır!