GÖKMASAN GÖKAY MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ

GÖKMASAN GÖKAY MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ
H8-D110

Web:

Telefon / Phone: 90 224 441 12 73
Faks / Fax: 90 224 441 35 23
Adres / Address: KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ 22.BLOK NO:19-20-22 NİLÜFER BURSA TURKEY
Stand No: H8-D110
Since 2004, we have been producing automotic filtering machines, magnetic separators, dust collectors, swarf crushers/shredders, chip briquetting press, bar end separators, chip wringers, swarf and coil washing systems, central filtration systems for the swarf recycling firms and the companies trying to regain its swarf and cutting fluid inhause.
The cutting fluid and tramp oil residue on the swarf, classify the metal chips as contamined waste. In accordance with the lines being manufactured, swarf can be recycled as licenced. (ÇED document). Working with the individuals in coordination during the application process in order to get the licence for your firm.
GÖKMASAN Ltd. Şti. is a high performance supplier in terms of quality and delivery issues and increasing its quality with continuous improvement. Our logistic concept is based generally on EXW basis nevertheless we deliver to the customers’ locations on a JIT bases in case any demand occurs.
2004 yılından itibaren makina ve otomotiv sanayi için otomatik filtreleme makinaları, manyetik ayırıcılar, toz toplayıcı, talaş kırıcılar, talaş briketleme presi, talaştan yağ ayırma santrifüjü üretmekte, talaş ve sac yıkama sistemleri, boryağ merkezi filtrasyon sistemleri ve talaş bertaraf tesisleri için gerekli hatları hurda geri dönüşüm tesisleri veya kendi talaşını ve boryağını geri kazanmak isteyen firmalar için kurmaktayız.
Metal talaşı üzerinde kalan boryağ ve yabancı yağlar, talaşı tehlikeli atık (kontamine)sınıfa sokmaktadır. Yaptığımız tesisler ile talaşı lisanslı (ÇED Raporu) olarak bertaraf edebilmekteyiz. Lisans almak için başvuru süreçlerinizi yürütebilecek kişiler ile koordinasyonlu olarak çalışmaktayız.
GÖKMASAN Ltd. Şti. özellikle kalite ve teslimat açısından yüksek performanslı bir tedarikçi olup, ürün ve hizmet kalitesini sürekli arttırmaktadır. Müşteri sevkiyatlarımız verilen termin süresine bağlı kalarak yapılmaktadır.