EKSPERT MÜMESSİLLİK TUR. VE TİC. LTD. ŞTİ.

EKSPERT MÜMESSİLLİK TUR. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H2-B110

Web:

Telefon / Phone: 90 216 573 38 88
Faks / Fax: 90 216 573 06 28
Adres / Address: ESKİ BAKKALKÖY YOLU, TEZCAN APT. NO:54/6 ATAŞEHİR / İSTANBUL TURKEY
Stand No: H2-B110
Product Categories:
ANK|1- 6.4. 1- 6.4. Otomatik Kalıplama makineleri | Automatic moulding machines

ANK|1- 23. 1- 23. Temsilciler, tüccarlar | Representatives, Traders

ANK|2- 2.5. 2- 2.5. Aşılayıcılar | Inoculants

Rooted to more than 25 years of collaborations in accompany with reputable partners, Ekspert Mümessillik is a well distinguished, reputable supplier for many types of raw materials, ferroalloys, consumables, blasting media, industrial minerals serving to a large number of industries.
The company is dedicated to fully commit clients in sequence with the philosophy of acting as the exclusive agent of each represented reputable manufacturer.
Skillful and expertised team-work dedicates itself to help clients reach their goals for all possible technical and commercial aspects.
The well developed, client-oriented philosophy helps plain solutions resulted with absolutely satisfied clients.
Technical expertise and high-quality products have been the most important benchmarks, providing the company with a widely esteemed position.
Among more than 15 exclusive partnerships, mainly from Europe, Ekspert Mümessillik has penetrated 70% market share in several core-business segments.
Firmamız sektörlerinde dünya lideri firmaların mümessili ve distribütörü olarak 1992 yılından bu yana bir çok sektöre yönelik hammadde, sarf malzemesi, makine ve ekipman konularındaki faaliyetlerini, başarıyla sürdürmektedir.
Ürün portföyümüzde bulunan makine, ekipman ve malzemelerin tümü uluslararası kalite norm ve standartlara haizdir. Üretici firmalarımızın ürün, üretim ve yönetim kalite belgeleri bulunmaktadır..
Tüm malzemeler firmamız nezdinde yüksek stok seviyelerinde bulundurulmakta ve müşterilerimizden gelen siparişler doğrultusunda hızlı teslimat yapılabilmektedir. Talep eden müşterilerimize doğrudan üretici firmalarımızdan alım imkânı da sağlanmaktadır.
Firmamızca sunulan ürün ve ekipman ve uygulamalar ile ilgili olarak firma yetkilerimizin müşterilerimize gerçekleştirdiği rutin ziyaretlere ilave olarak temsil ettiğimiz firmaların teknik uzman ve mühendisleri de ürün ve uygulamalar hakkında bila bedel satış sonrası teknik servis ve eğitim hizmetlerini sağlamaktadır.