COGEBI SA

COGEBI SA
H3-D120

Telefon / Phone: 32 2 334 91 11
Faks / Fax: 32 2 378 12 09
Adres / Address: HUYSMANSLAAN, 65 – B 1651 LOT BELGIUM
Stand No: H3-D120
The ELINAR-COGEBI group is the world leader in the production of industrial mica-based products that are resistant to high voltage and to high temperatures.
Cogebi offers wide range of high-tech mica paper sheets and mica tapes with vpi technology with fiber glass, pet, mica v-rings for induction furnaces, electric motors, domestic appliences, commutators and thermal and electrical solution products.
One of the business partners of our company in Turkey is AKM Metalurji ca-based products which are used in the foundries and different industries.
Elinar-Cogebi grubu yüksek voltaj ve sıcaklığa dayanıklı endüstriyel mika bazlı ürünler konusunda dünyanın önde gelen üreticisidir.
Yüksek teknoloji mika esnek ve sert plakalar, mika şeritler ile indüksiyon ocakları, elektrik motorları, ev gereçleri, komütatörler için termal ve elektrik izolasyonu konusunda çözümler sunmaktadır.
AKM Metalurji firmamız ürünlerinin Türkiye’de pazarlama ve satışı konusunda faaliyet gösteren başarılı ve yetkin firmasıdır.