ÇANBENSAN A.Ş.

ÇANBENSAN A.Ş.
H3-A200

Web:

Telefon / Phone: 0312 212 81 42
Faks / Fax: 0312 212 81 43
Adres / Address: BİRLİK MAHALLESİ KATAR CADDESİ 9/2 ÇANKAYA ANKARA TÜRKİYE
Stand No: H3-A200
Product Categories:
ANK|1- 5.2. ANK-1- 5.2. Kalıp, maça malzemeleri, bağlayıcılar, katkılar (Bentonit, Yağlar, Tahıllar, Sodyum Silikat, Çimento ve diğer, Kömür tozu)
ANK|1- 5.6. ANK-1- 5.6. Kullanıma hazır kalıplama malzemeleri (shell kumu, karışık bentonit ve kömür tozu)
ÇANBENSAN is one of the LARGEST BENTONITE mine and production facilities in Europe and Middle East. Çanbensan was established in 1988 and has been operating Turkey’s largest bentonite mine in Çankırı since then. Beside of this, Çanbensan has reached a combined production capacity of 150.000 tons per year. As a result of importance given to research and development activities since the foundation of company Çanbensan quickly become the leader in almost all fields of operations. Almost all companies operating in Turkey in the field of FOUNDRY, drilling, civil engineering and chemical industry are among Çanbensan’s major customer, and other stringent purchasing requirements have set the standard in supplying every customer with their needs with the shortest possible delivery time, at the lowest possible price without ever making concessions on quality, assured by Turkish Standards Institute.
ÇANBENSAN Türkiye’nin EN BÜYÜK BENTONİT yataklarını işletmek amacı ile 1988 yılında kurulmuştur. 30.000 hektarlık ruhsat sahasında ürettiği bentonit ile başta döküm sanayi olmak üzere sondaj, kimya ve inşaat sektörlerine hizmet vermektedir. Çanbensan’ın devam eden yatırımları sayesinde üretim kapasitesi 150.000 ton/yıl a çıkmıştır. 1990 yılında TSE ürün kalite belgesi alımı ile başlayan kalite yolculuğumuz, 2003 yılında ISO 9001:2000 kalite sistem belgesinin alınması ile hızlanmıştır. Halen KOSGEB ve TÜBİTAK işbirliği ile başlattığımız Arge faaliyetlerimizle birlikte devam etmekte olan kalite yatırımlarımız sayesinde “ürün kalite ve çeşitliliğinin artırılması” hedefine ulaşmaya çalışmaktadır. Çanbensan döküm sektöründe pazar lideri olması yanında üretiminin yaklaşık %15 ini AB ülkeleri ile komşu ülkelere ihraç etmektedir. Çanbensan bugün dünyaya kalitesini kabul ettirmiş, Türk Döküm Sanayisi?ne hizmet etmenin sorumluluk ve bilinci ile müşterilerine en iyi ürün ve hizmeti sunmaktadır.