BÜHLER AG

Telefon / Phone: 41 71 955 12 12
Faks / Fax: 41 71 955 25 88
Adres / Address: GUPFENSTRASSE 5
9240 UZWIL SWITZERLAND
Stand No: H5-D110
Bühler is the global technology partner for all high-pressure die-casting needs and supports its customers through all phases of their investment.
The Swiss company provides optimized die-casting solutions, fully integrated process controls, plant layout knowhow, process knowledge and global and local assistance.
Bühler supports its customers with a strong global and local service network, modern application centers as well as its own sites for production, machine revision, and technology in Europe, Asia, and North America.
Bühler yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon pres ihtiyaçları için global bir teknoloji ortağı olarak müşterilerini yatırımlarının her aşamasında desteklemektedir.
Bir İsviçre firması olarak firmamız sizlere en optimum enjeksiyon pres çözümlerini, tamamen entegre proses kontrolünü, fabrika yerleşim desteğini, üretim proses kontrollerini ve hem global hem de yerel teknik desteğini sağlamaktayız.
Bühler müşterilerini global ve yerel bazda güçlü servis ağı, modern uygulama ve ürün deneme merkezleri, kendi üretim, makine revizyonu ve teknoloji sunumlarıyla tüm Avrupa, Asya ve Amerika’da desteklemektedir.