BES MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC.A.Ş.

BES MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC.A.Ş.
H3-E140

Telefon / Phone: 902164208909
Faks / Fax: 0216 364 66 48
Adres / Address: DUDULLU OSB MAH. DES-103. SOK. B-7 BLOK NO:20 34776 ÜMRANİYE TÜRKİYE
Stand No: H3-E140
Product Categories:
ANK|2- 13.5. ANK-2- 13.5. Analiz ve Laboratuvar ekipmanları | Analysis & Laboratory equipment
ABOUT US
BES Muhendislik San. ve Tic. A.S., was founded in 1998 in the sector of quality control by 3 electronic engineers who had many years of work experience in this field, with the goals of engineering, consultancy, agency and trading. Founders of the firm Birol Tok, Eray Tepe and Seyhan Karaca are well known names by almost all spectrometer users.
Principals of our firm are selling products of the leading companies in their fields which have high technology and quality, enrolling our work experience to our customers during sales and after sales as well as we can. These are the companies and their sectors which we are representing:SPECTRO,BOSELLO-ZEISS, BREITLANDER,SPECTRUMA,LINN,LTB,NIEKA, BOWMAN,AXT.BES is a company which is based on service by founders who have at least 30 years of experience in this field. Taking possible user problems as our own problem and producing solution is our purpose. For that reason, since our foundation as Engineering;
We do only what we do best…
Hakkımızda
BES Mühendislik San. ve Tic. A.Ş., 1998 yılı başında kalite kontrol alanında mühendislik, danışmanlık, temsilcilik ve ticaret yapmak amacıyla, bu alanda uzun yıllar çalışmış, her marka spektrometre kullanıcısının neredeyse tamamının çok iyi tanıdığı 3 elektronik mühendisi Birol Tok, Eray Tepe ve Seyhan Karaca tarafından kurulmuştur. Firma ortaklarının anlayışları doğrultusunda hızla gelişen, piyasada geniş ve saygın bir yer edinen kuruluşun temsilciliğini yaptığı firmalar ve faaliyet alanları şöyledir:SPECTRO,BOSELLO-ZEISS, BREITLANDER,SPECTRUMA,LINN,LTB,NIEKA, BOWMAN,AXT.
BES, servis bazlı bir şirket olduğu ve kurucuları spektrometre konusunda 30 yılı aşkın süredir çalıştıkları için, hızlı ve kaliteli servisin önemini çok iyi bilmektedirler. Amacımız cihaz kullanıcılarının yaşayabilecekleri tüm problemleri kendi problemimiz olarak görüp, çözüm üretmektir.O yüzden Biz BES Mühendislik olarak kuruluşumuzdan beri;Sadece en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz.