BEISCO A.Ş.

BEISCO A.Ş.
H8-C140

Web:

Telefon / Phone: 0232 616 06 66
Faks / Fax: 0232 486 11 29
Adres / Address: ÇORAKLAR MAHALLESİ 5003. SOKAK NO:10 ALİAĞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, ALİAĞA TURKEY
Stand No: H8-C140
Product Categories:
Having 30 years of experience in iron and steel industry, BEISCO CO. was founded in Izmir, Turkey to provide services in international engineering, machine manufacturing and consultancy areas as of 2016.
It possesses the sufficient know-how and experience to satisfy all requirements of the iron and steel industry from engineering to manufacturing and from turn-key projects to technological plant equipment for rolling mills and melt shops in Turkey and abroad.
With its engineers, designing team and national and international partners specialized in their respective fields and by combining its advanced R&D and know-how, BEISCO offers cost-effective and high quality “pro-modern and innovative” solutions to its customers.
BEISCO A.Ş., 30 yıllık demir-çelik sektörü tecrübesiyle; uluslararası mühendislik, makine imalatı ve danışmanlık hizmeti vermek üzere 2016 yılı Şubat ayında İzmir, Türkiye?de kurulmuştur.
Türkiye ve yurtdışında; demir-çelik sektöründe haddehane ve çelikhaneler için mühendislikten imalata, anahtar teslimi projelerden, teknolojik tesis ekipmanlarına kadar sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.
BEISCO alanında deneyimli mühendisleri, tasarım ekibi, ulusal ve uluslararası partnerleri ile gelişmiş AR-GE ve know-how bilgisini birleştirerek; müşterilerine düşük maliyet ve yüksek kaliteli “pro-modern ve inovatif” çözümler sunmaktadır.