Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından organize edilen 2. Ulusal Döküm Kongresi 30 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında İzmir Büyük Efes Swissotel’de yüksek katılımla gerçekleşti.

Dökümcüler Akşamı, Şehir ve dökümhane gezileriyle birlikte görkemli bir şölen havasında geçen Kongre, Türk Döküm Sektörünün gücünü bir kez daha ortaya koydu. Kongre açılış konuşmasını TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Başkanı Umur Denizci yaptı.

İKİNCİ ULUSAL DÖKÜM KONGRESİ YÜKSEK KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİ

İlki 2017 Yılında Eskişehir’de gerçekleşen ve sektör tarafından çok fazla ilgi gören 1. Ulusal Döküm Kongresi’nin üzerinde katılımcının olduğu 2. Ulusal Döküm Kongresi’nde İki gün boyunca 39 sözlü, 14 poster sunumu yapıldı.

Toplam katılımın 500 kişiyi geçtiği kongrede bu yıl ilk defa düzenlenen paneller büyük ilgi gördü. 30 Kasım Cumartesi Günü gerçekleştirilen Gençlik Panel’inde konuşmacı olarak, Atik Metal’den Oğuzhan Atlıhan, Döktaş Dökümcülük’den Elvan Bilge Menteşe, Çukurova Kimya’dan Dr. Haydar Kahraman ve Dirinler Döküm’den Nejat Sinanoğlu katıldı. Panelin başında TÜDÖKSAD İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir Şen gençlere panelin düzenlenme amacı hakkında bilgi verdi ve ”Gençler Sektörü Anlatıyor” temalı videoyu paylaştı. Sonrasında panelistler sırayla söz alarak kendilerini ve firmalarını tanıttı, tecrübelerini paylaştı ve tavsiyelerde bulundu.

1 Aralık Pazar Günü gerçekleştirilen Eklemeli İmalat Panelinde konuşmacı olarak; Ekstra Metal’den Dr. Arda Çetin, Sakarya Üniviersitesi’nden Ekrem Altuncu, GE Aviation’dan Onur Önder, Oskar Frech’den Dr. Waldemar Sokolowski ve Uddeholm TR’den Koray Arslan yer aldı. Büyük İlgi gören panelimizde konuşmacıların sunumlarından sonra soru cevap kısmına geçildi.